طراحی لیبل

برای خرید هر محصولی، بدون شک اول از همه به برچسب یا کاغذ روی محصول نگاه می‌کنید. هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که برچسب نداشته باشد، این برچسب‌ها که به همان لیبل (Label) آن را می‌شناسیم شناسنامه یک محصول به حساب می‌آید. لیبل‌ها نقش بزرگی در خرید یک محصول ایفا می­‌کنند. طراحی جالب لیبل‌ها می‌­تواند شما را جذب یک محصول کند، پس داشتن یک لیبل طراحی شده برای محصولات خود یک قدم بزرگ در برندینگ و بازاریابی به حساب می­‌آید.

اما طراحی لیبل به چه معناست؟

طراحی لیبل در واقع یک هنر بصری است که جزئیات و مشخصات یک محصول را به صورت منحصر به فرد به خریدار منتقل می‌کند. از دید بسیاری از مردم، یک لیبل معمولی شامل اطلاعات کلی راجع به محصول مثل تاریخ تولید و محتویات یا مواد تشکیل دهنده آن را نشان می­‌دهد. این در حالی است که یک لیبل منحصر به فرد، در حقیقت از لحاظ طراحی بصری خریدار را درگیر خود می­‌کند. به صورت کلی، یک لیبل طراحی شده، هویت واقعی یک برند است و با استفاده از رنگ‌ها و فونت‌ها و.. می‌تواند پیام یک برند را به همه منتقل کند. با طراحی لیبل برای برند خود و بسته‌بندی محصولات، دست کم مطمئن می­‌شوید که برند محصولات شما، با رنگ‌ها و عکس‌های منحصر به فرد، بین دیگر برند‌ها به راحتی قابل تشخیص و شناسایی است و قابل رقابت با دیگر محصولات است.

اهمیت طراحی لیبل

همانطور که می­‌دانید لیبل‌ها شامل مشخصات یک محصول مثل سازنده آن، تاریخ تولید و انقضا، محتویات یا مواد تشکیل دهنده، طریقه مصرف، هشدار‌ها و … هستند. در واقع این اطلاعات به مشتری کمک می‌کند تا یک انتخاب آگاهانه برای خرید محصول داشته باشد. اما طراحی خلاقانه یک لیبل چیزی فراتر از توضیحات ساده محصول است؛ اگر لیبل به صورت مناسب و خلاقانه طراحی شده باشد می‌تواند سکوی پرتابی برای جلب مشتریان باشد. یک لیبل مناسب مشتری‌ها را برای خرید محصول به فکر وا می‌­دارد. در حقیقت لیبلی که با قالب بندی و جنس مناسب طراحی و ساخته شده باشد، محصول و برند شما را با تمامی محصولات مشابه موجود در بازار متفاوت می­‌کند. پس اهمیت طراحی لیبل در این است که سطح محصول شما بالا می‌­رود و به برند شما هویت می‌­دهد تا در بازار رقابت و قفسه فروشگاه‌ها بدرخشد. طراحی خلاقانه لیبل باعث موفقیت در بازار رقابت می­‌شود.

طراحی لیبل

چه محصولاتی نیاز به طراحی لیبل دارند؟

تمامی صنایع و شرکت‌ها، فارغ از اینکه چه محصولی تولید می‌کنند نیاز به طراحی لیبل دارند. هر محصولی نیاز به لیبلی دارد که معرف محصول، کارخانه تولید کننده، آدرس، محتویات، مشخصات محصول و… باشد، پس هر برندی موظف به داشتن لیبل روی محصولات خود است؛ اما برند های بزرگ و خلاق با رویکرد های متفاوت، سعی در جذب مخاطب با استفاده از طراحی حرفه‌ای لیبل‌ها دارند. در واقع آن‌‌ها طراحی لیبل را بخشی از استراتژی تجارت و بازاریابی خود می‌دانند.

حرف آخر اینکه، یک ایده منحصر به فرد در طراحی لیبل باعث می­‌شود محصول و برند شما هویت داشته باشد، در فروشگاه‌ها قابل تشخیص باشد و در رقابت با محصولات مشابه پیروز باشد.

کد : 82527337380192