مشاوره چاپ

اگر برای برند و محصول خود به دنبال یک طراحی و چاپ منحصر به فرد هستید، حتماً باید با متخصصان در این زمینه مشورت کنید. مشورت و مقایسه برای رسیدن به هدف مورد نظر بسیار ضروری است. انتخاب لیبل و چاپ آن نیز، مانند دیگر انتخاب ها، بسیار سخت است؛ پس حتماً در این مورد با افراد کارشناس مشورت کنید. اینکه شرکت شما چه شرکتی است و چه محصولاتی تولید می‌کند، در طراحی نهایی یک لیبل برای برند شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بعد از رسیدن به طرح نهایی لیبل، نوبت به چاپ لیبل‌ها می‌رسد. باید مشخص شود با توجه به محصول یک شرکت، جنس و چاپ لیبل به چه صورتی باشد، چه رنگ‌‌ها و موادی در آن به کار برود و چه نوع برشی لازم دارد.

بسیاری از افراد، زمان کافی برای طراحی و چاپ لیبل محصولی که می‌خواهند روانه بازار کنند، نمی‌گذارند. در صورتی که این یک اشتباه بزرگ است. در حقیقت طراحی و چاپ لیبل ها، زمان خیلی زیادی نمی‌خواهد. با کمی وقت، دقت و مشورت، نظرسنجی و گفتگو در مورد هدف شرکت و محصولات آن، می‌شود یک لیبل منحصر به فرد و زیبا طراحی و چاپ کرد.

 طراحی و چاپ لیبل نامناسب، جای نداشتن در بازار رقابت

 طراحی و چاپ یک لیبل، هویت محصولات شما به حساب می‌آید. یک لیبل، به تنهایی می‌تواند معرف یک محصول باشد و خریداران به محض دیدن رنگ‌های به کار رفته در لیبل، فونت و جنس آن ها، متوجه حضور برند مورد نظرشان در فروشگاه‌ها و مکان‌های دیگر می‌شوند. پس با کمی دقت و صبر می‌توانید به یکی از راه‌های موفقیت در تجارت خود، که طراحی و چاپ لیبل است، برسید.

نمونه‌ای از یک طراحی لیبل جذاب

لیبل‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های آماده نیز در بازار موجود هستند، اما حتماً می‌دانید که استفاده از این لیبل ها، برند شما را منحصر به فرد نمی‌سازد؛ حتی احتمال اینکه چند برند لیبل‌های مشابهی داشته باشند نیز بسیار زیاد می‌شود. اما وقتی صحبت از طراحی لیبل به میان می‌آید، صفر تا صد تولید لیبل منحصر به فرد می‌شود و فقط مخصوص یک برند است. رنگ‌ها و فونت و جنس لیبل، معرف برند شما می‌شود. چاپ لیبل نیز از طراحی آن جدا نیست، چاپ لیبل‌ها در حقیقت مرحله آخر روند تولید آن‌ها به حساب می‌آید.

آیا محصول شما یک محصول خانگی است؟ یا یک محصول برای استفاده در خارج از خانه؟ چه نوع محصولی وارد بازار می‌کنید؟ (شوینده لوازم یدکی، لوازم جانبی و…) و بسیاری سوالات دیگر که قبل از چاپ لیبل باید توسط شما و مشورت با طراح پاسخ داده شوند. اینکه محصول شما در معرض آب و یا هوای مرطوب یا آفتابی قرار دارد یا خیر، در جنس لیبل نهایی که به چاپ می‌رسد نقش بزرگی ایفا می‌کند.

حتی اگر وقت کافی ندارید، نیازی به مشاوره حضوری برای چاپ و طراحی لیبل نیست. می‌توانید با استفاده از فرستادن فایل‌ها و نمونه ها، به تصمیم نهایی برسید.

در هر حال طراحی و چاپ لیبل را به هیچ عنوان نادیده نگیرید و حتماً با کارشناسان و افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید. اگر یک لیبل منحصر به فرد داشته باشید، محصول شما بیشتر از انتظارتان به دید مشتریان می‌آید و فروش بیشتری خواهد داشت.